جرثقیل سقفی دماگ

راه اندازی و ساخت جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی دماگ

جرثقیل سقفی (به انگلیسی: Overhead crane) برای جابجایی بار در انبارها و سالن‌های صنعتی کاربرد دارد. این نوع جرثقیل معمولاً دارای دو ریل موازی قرار می گیرد. این دو ریل به صورت افقی در ارتفاع سالن قرار دارند که جرثقیل سقفی به صورت محدود (در شش جهت) بر روی آن حرکت می‌کند.

شرکت دماگ آلمان، شناخته شده ترین شرکت در زمینه انواع جرثقیل در جهان است. این شرکت با سابقه طولانی در زمینه صنعت، تولیدات جرثقیل سقفی خود را با کیفیتی بالا وارد بازار می نماید. جرثقیل سقفی دماگ کارآیی و همچنین ایمنی محیط کاری شما را تظمین می نماید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه فروش جرثقیل سقفی و قیمت جرثقیل سقفی با کارشناسان ما در یدک دماگ تماس بگیرید.

 

جرثقیل سقفی دماگ
جرثقیل سقفی دماگ

انواع جرثقیل های سقفی دماگ

جرثقیل دماگ با توجه به نوع ساخت و محل استفاده به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

جرثقیل جفت پل دماگ

جرثقیل‌ جفت پل دماگ برای جابجایی سنگین در سالن کاربرد دارند. جرثقیل جفت پل دماگ برای جابجایی بار با ظرفیت بالا و دهانه عریض کاربرد دارد. همچنین با این نوع جرثقیل‌های دماگ از ارتفاع بیشتری می‌توانید استفاده کنید. با طراحی مناسب مهندسی و ساخت سازه مطابق استاندارد میتوان با وزن مرده کم بهترین برآیند اقتصادی را به دست آورد. همچنین دیگر مزیت جرثقیل جفت پل دماگ دسترسی به تجهیزات سقف سالن می باشد. با وجود راهروی بدنه جرثقیل امکان دسترسی و تعمیرات قطعات کالسکه (ترولی) فراهم می آید. همچنین دسترسی مناسبی جهت تعمیرات تأسیسات گرمایشی، خطوط برق رسان  و دیگر تجهیزات موجود در سقف سالن را نیز فراهم می‌کند.

 

جرثقیل جفت پل دماگ
جرثقیل جفت پل دماگ

 

جرثقیل تک پل دماگ

جرثقیل سقفی تک پل دماگ گونه ای دیگر از جرثقیل سقفی جفت پل می باشد. با این تفاوت که این نوع جرثقیل دماگ ظرفیت کمتری نسبت به نوع جفت پل آن دارد. جرثقیل تک پل دماگ برای ظرفیت های وزنی کمتر استفاده می شود. اما همچنان قابلیت جابجایی در کل سطح سالن را دارد. همچنین مزیت دهانه عریض آن نیز توسط جرثقیل تک پل دماگ حفظ شده است.

 

جرثقیل تک پل دماگ
جرثقیل تک پل

جرثقیل آویز دماگ

 این نوع از جرثقیل آویز دماگ نیاز به ریل و تیر های حمال ندارد. برای نصب جرثقیل آویز دماگ تنها به نقطه اتکایی با تحمل وزن بالا نیاز دارید. این نوع جرثقیل دماگ برای جابجایی عمودی استفاده می شود. و برای جابجایی در سطح یک سالن کاربرد محدودی دارند. این دسته از جرثقیل های دماگ معمولا ظرفیت های کمتری نیز دارند. جرثقیل آویز دماگ معمولا در کارگاه های کوچکتر کاربرد دارند.

جرثقیل‌های آویزی که به تیر حمال نیاز ندارند در صنعت به مونو ریل مشهورند و در دو نوع مستقیم و منحنی طراحی و ساخته می‌شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.